Čaroslov – časopis žiakov slovenských škôl vo Vojvodine

 

Miesto pôsobenia

Srbsko Srbsko (42 000 krajanov)

Viac informácií

caroslov.rs

casopis@caroslov.rs

 

Aktívni členovia krajanskej organizácie

Ak tu chýba Tvoje meno, môžeš sa zaregistrovať.

Popis krajanskej organizácie/krajana

Čaroslov – časopis žiakov slovenských škôl vo Vojvodine ročník I, číslo 1, november 2010 vznikol 13. novembra 2010 v Základnej škole Jána Čajaka v Báčskom Petrovci. Zoskupili sa tu žiaci z 11 slovenských vojvodinských škôl (základné školy z Petrovca, Kulpína, Hložian, Kysáča, Selenče, Pivnice, Kovačice, Aradáča, Padiny, Starej Pazovy a Erdevíka). Bol to druhý v poradí seminár pre žiakov základných škôl a odznel pod názvom Komparáciou k lepšiemu výsledku – II. seminár pre žiakov-členov redakcií školských časopisov.

Po prednáške redaktorov Hlasu ľudu Anny Francistyovej a Jaroslava Čiepa, mladí “novinári” priamo dostali informácie o žurnalistike, dostali možnosť na sebarealizáciu a na nové nápady, ktoré práve vďaka týmto dvom profesionálnym novinárom vyústili v spoločný ukážkový školský časopis Čaroslov, s cieľom pokračovať v ňom aj po jeho ukončení.

Alternatívna forma tohoto časopisu je jeho elektronický časopis. Táto internetová online verzia Čaroslovu má vytvoriť zaujímavý a aktuálny internetový obsah, poskytnúť žiakom z rozličných slovenských škôl vo Vojvodine miesto na sebarealizáciu a prezentáciu vlastnej tvorby, tiež zabezpečiť širšiu prezentáciu našich škôl.

Na prevádzku internetového Čaroslovu nie sú potrebné prakticky žiadne zdroje, stačí vôľa, podpora školy a čas. Internetovou online verziou sa vyhne predovšetkým problémom ako pozháňať sponzorov, odkiaľ peniaze, tlačenie, distribúcia…

Internetový Čaroslov je moderným médiom, nie je obmedzený časom ani priestorom. Je časopis, ktorý takto zjednocuje slovenské školy vo Vojvodine a ich školské časopisy.

 
Krajina:
Oblasť:

Krajanské organizácie a spolky z krajiny Srbsko z oblasti Veda a vzdelávanie


Organizácie pomáhajúce Slovensku zo zahraničia

Copyright © 2021 - 2024. Všetky práva vyhradené.

Záujem o pravidelný krajanský newsletter zasielajte na probstandrej@gmail.com