Krajanské inšpirácie

Rádio Slovakia
Expres - podcasty
SGN
LEAF - prepájanie
SLOVAKTIV
Hlboká Online
Nexteria Global HUB
Slovak Ancestry
Nevzdali to
Symbol

Rádio Slovakia International - RSI

Vysielanie o Slovensku pre krajanov

Sedem dní v týždni šíri RSI polhodinové magazíny v angličtine, francúzštine, nemčine, ruštine, španielčine a slovenčine prostredníctvom internetu a satelitu. Všetky rozhovory nájdeš aj vo svojej podcastovej aplikácii na Androide (Google podcasts), iPhone (Apple podcasts), Spotify.

Zdroj: skrsi.rtvs.sk

Symbol

Rádio Expres

Slováci v zahraničí - podcasty

Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Oli Džupinková predstavuje Slovákov a Slovenky, ktorí žijú v zahraničí. Všetky rozhovory nájdeš aj vo svojej podcastovej aplikácii na Androide (Google podcasts), iPhone (Apple podcasts), Spotify alebo na Podmaze.

Zdroj: www.expres.sk

Symbol

Slovak Global Network

Globálne doma - online diskusie

Jedným z cieľov SGN a online diskusií GLOBÁLNE DOMA je ukázať, čo všetko dobré na Slovensku máme. Vyzdvihnúť prácu skvelých iniciatív, komunít a organizácií, do ktorých aktivít sa môžete zapojiť aj Vy! Slovak Global Network podporuje medzisektorovú a medzioblastnú spoluprácu.

Zdroj: Youtube

Symbol

LEAF

Pre Slovákov v zahraničí - návrat na Slovensko

Máš rozbehnutú kariéru v zahraničí alebo študuješ na univerzite vo svete, no stále máš záujem o Slovensko, či plánuješ návrat?

Prepojíme ťa s progresívnymi firmami a iniciatívami na Slovensku, kde sa môžeš zamestnať, ale aj pomáhať im na diaľku zo zahraničia. Ak sa rozhodneš vrátiť domov, pomôžeme ti s návratom. Ak stále váhaš, poskytneme ti potrebné informácie aj cenné rady.

A prečo to vlastne robíme? Pretože veríme, že veľké veci sa dajú robiť aj na Slovensku. A zároveň sme presvedčení, že ľudia so zahraničnými skúsenosťami, zvykmi, know-how a hodnotami dokážu prispieť ku kvalitnejšiemu životu v našej krajine.

Zdroj: Leaf

Slovak Professionals Abroad Program - prepájanie zahraničných Slovákov so Slovenskom

Slovak Professionals Abroad Program je súčasťou neziskovej organizácie LEAF. Spolupracujeme so šikovnými Slovákmi a Slovenkami v zahraničí a zároveň organizáciami na Slovensku, a navzájom ich prepájame. Dôležité hodnoty pre nás sú charakternosť, etika, podnikavé líderstvo a občianska angažovanosť, ktoré sa snažíme šíriť ďalej.

Zdroj: SPAP

Symbol

SLOVAKTIV

Slovenčina vo svete a Slováci v Mníchove

Zdroj: SLOVAKTIV

Symbol

Hlboká Online

Interaktívne diskusie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.

V rámci podujatí pod názvom HlbokáOnline chceme slovenskej verejnosti postupne predstavovať naše témy a konkrétnych ľudí slovenskej zahraničnej politiky a diplomacie.

Predstavitelia ministerstva budú v diskusiách čeliť zásadným, ale aj možno úsmevným otázkam skúsených moderátorov, ako aj expertov zo svojích oblastí pôsobenia.

Zdroj: Hlboká Online

Symbol

Nexteria Global HUB

2-mesačný komplexný rozvojový online HUB

Nexteria Global otvára HUB pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Pomáhaj Slovensku aj zo zahraničia! Ak ťa zaujíma dianie na Slovensku alebo by si sa rád vrátil do svojej rodnej krajiny, HUB je práve pre teba. Čakajú ťa nadupané vzdelávacie aktivity, kvalitné ponuky práce na Slovensku, networking v rámci skupinových diskusií a skvelá komunita aktívnych mladých ľudí. Vďaka HUB aktivitám sa môžeš angažovať na Slovensku aj zo zahraničia, objaviť atraktívne stáže či absolventské pozície na Slovensku a získať network inšpiratívnych Slovákov z celého sveta.

Zdroj: Nexteria Global HUB

Symbol

Slovak Ancestry Podcast

Stories about genealogy, family history & heritage. Join us on the extraordinary journey of the people connected to Slovakia exploring their roots.

Zdroj: Slovak Ancestry

Symbol

Nevzdali to s touto krajinou

Tatér, farmárka, podnikatelia či komunitní lídri, kuchárka, produkčný aj návrhárka. Z Prievidze, Gemera, Košíc či z Oravy. Všetci mohli odísť do zahraničia, niektorí z nich tam aj roky žili, no vrátili sa na Slovensko. Táto krajina je ich domovom, majú tu priateľov, rodinu a napriek rôznym problémom aj relatívne spokojný život. Jednoducho, nevzdali to s touto krajinou. Sedemnásť príbehov ľudí, ktorým záleží na Slovensku, či už aktívne pracujú pre rozvoj svojej komunity, vrátili sa zo zahraničia, alebo si povedali, že stojí zato zápasiť o budúcnosť na Slovensku.

Zdroj: SME.sk: Nevzdali to s touto krajinou

Copyright © 2021 - 2024. Všetky práva vyhradené.

Záujem o pravidelný krajanský newsletter zasielajte na probstandrej@gmail.com