Krajanské inšpirácie

Expres - podcasty
SGN
LEAF - prepájanie
SLOVAKTIV
Hlboká Online

Rádio Expres

Slováci v zahraničí - podcasty

Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Oli Džupinková predstavuje Slovákov a Slovenky, ktorí žijú v zahraničí. Všetky rozhovory nájdeš aj vo svojej podcastovej aplikácii na Androide (Google podcasts), iPhone (Apple podcasts), Spotify alebo na Podmaze.

Zdroj: www.expres.sk

Slovak Global Network

Globálne doma - online diskusie

Jedným z cieľov SGN a online diskusií GLOBÁLNE DOMA je ukázať, čo všetko dobré na Slovensku máme. Vyzdvihnúť prácu skvelých iniciatív, komunít a organizácií, do ktorých aktivít sa môžete zapojiť aj Vy! Slovak Global Network podporuje medzisektorovú a medzioblastnú spoluprácu.

Zdroj: Youtube

LEAF

Pre Slovákov v zahraničí - návrat na Slovensko

Máš rozbehnutú kariéru v zahraničí alebo študuješ na univerzite vo svete, no stále máš záujem o Slovensko, či plánuješ návrat?

Prepojíme ťa s progresívnymi firmami a iniciatívami na Slovensku, kde sa môžeš zamestnať, ale aj pomáhať im na diaľku zo zahraničia. Ak sa rozhodneš vrátiť domov, pomôžeme ti s návratom. Ak stále váhaš, poskytneme ti potrebné informácie aj cenné rady.

A prečo to vlastne robíme? Pretože veríme, že veľké veci sa dajú robiť aj na Slovensku. A zároveň sme presvedčení, že ľudia so zahraničnými skúsenosťami, zvykmi, know-how a hodnotami dokážu prispieť ku kvalitnejšiemu životu v našej krajine.

Zdroj: Leaf

Slovak Professionals Abroad Program - prepájanie zahraničných Slovákov so Slovenskom

Slovak Professionals Abroad Program je súčasťou neziskovej organizácie LEAF. Spolupracujeme so šikovnými Slovákmi a Slovenkami v zahraničí a zároveň organizáciami na Slovensku, a navzájom ich prepájame. Dôležité hodnoty pre nás sú charakternosť, etika, podnikavé líderstvo a občianska angažovanosť, ktoré sa snažíme šíriť ďalej.

Zdroj: SPAP

SLOVAKTIV

Slovenčina vo svete a Slováci v Mníchove

Zdroj: SLOVAKTIV

Hlboká Online

Interaktívne diskusie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.

V rámci podujatí pod názvom HlbokáOnline chceme slovenskej verejnosti postupne predstavovať naše témy a konkrétnych ľudí slovenskej zahraničnej politiky a diplomacie.

Predstavitelia ministerstva budú v diskusiách čeliť zásadným, ale aj možno úsmevným otázkam skúsených moderátorov, ako aj expertov zo svojích oblastí pôsobenia.

Zdroj: Hlboká Online

Copyright © 2021. Všetky práva vyhradené.