SD Talk: Digitálne občianstvo v Dánsku

 

Organizátor

Slovensko.Digital

Slovenská republika Slovenská republika (5 000 000 krajanov)

Miesto realizácie

Online pre celý svet

Dátum realizácie

9.3.2023

Oblasť

Informácie

 
 

Popis udalosti/akcie/projektu:

Aké je to žiť a pracovať v krajine, ktorá je lídrom EU v digitalizácii verejných služieb nám priblíži Simona Pódová, Product Manager najväčšej Škandinávskej banke Nordea.

Kedy: štvrtok 9. marca 2023 o 17:30

💭Dánsko je jedným z lídrov v digitalizácii verejného sektora a čo je ešte dôležitejšie, v adaptovaní digitálnych služieb občanmi. Viac ako 90% populácie, ktorá má prístup k internetu, využíva eGoverment na interakciu so štátom. Dánsky eGoverment tvorí niekoľko online platforiem a aplikácii, ktoré spoločne pokrývajú takmer každú oblasť života. Od jednoduchých úkonov ako zmena adresy alebo prihlásenie sa na očkovanie, až po žiadosti o sociálne benefity, založenie firmy alebo podanie daňového priznania.

💭Vysoká miera adoptovania však nie je založená len na dostupnosti digitálnych služieb, ale predovšetkým na jednoduchosti ich využitia a v neposlednom rade aj na dôvere občana v štát, a jeho schopnosti poskytnúť užitočné a bezpečné digitálne služby.

💭O tomto všetkom sa budete mať možnosť dozvedieť cez konkrétne užívateľské príklady a “live demo” toho, aké jednoduché je využívať Dánske digitálne služby.

Tento Talk sme mali minulý rok ako súčasť jedného z našich Hackdays. Rozhodli sme sa ho spraviť aj online, pre širšie publikum a doplniť o ďalšie zaujímavé info.

 

Viac informácií:

https://www.facebook.com/events/1359622504874013/?ref=newsfeed

Symbol

Aktuálne prebiehajúce krajanské aktivity a projekty v krajine Online pre celý svet z oblasti Občianska angažovanosť

Copyright © 2021 - 2023. Všetky práva vyhradené.

Záujem o pravidelný krajanský newsletter zasielajte na probstandrej@gmail.com