Návrat na Slovensko

Chcem sa prepojiť
Chcem sa rozvíjať
Hľadám prácu
Bývanie
Symbol

Chcem sa prepojiť

Slovak Professionals Abroad Program

Program chce zvýšiť počet kvalifikovaných ľudí, ktorí sa vracajú zo zahraničia a nachádzajú na Slovensku uplatnenie. Spolupracujeme so šikovnými Slovákmi a Slovenkami v zahraničí a zároveň organizáciami na Slovensku, a navzájom ich prepájame. Dôležité hodnoty pre nás sú charakternosť, etika, podnikavé líderstvo a občianska angažovanosť, ktoré sa snažíme šíriť ďalej. Snaží sa o zmysluplné prepojenie Slovákov v zahraničí so Slovenskom.

Viac informácií: spap.leaf.sk

Inovato

Inovato je inovačná sieť, ktorú tvoria úspešní podnikatelia, špičkoví odborníci, talentovaní mladí ľudia a skúsení experti z rôznych oborov trhu, ktorí vzájomne sharujú svoje know-how a zdroje v oblasti inovácií. Inovato je inovačné laboratórium prelomových nápadov zamerané na tvorbu prototypov a biznis modelov.

Viac informácií: inova.to

Symbol

Chcem sa rozvíjať

Nexteria Global Hub

2-mesačný komplexný rozvojový online HUB pre Slovenky a Slovákov študujúcich alebo pracujúcich v zahraničí. Nexteria Global otvára HUB pre Slovenky a Slovákov v zahraničí. Pridaj sa k nám a pomáhaj s nami Slovensku aj zo zahraničia! Ak ťa zaujíma dianie na Slovensku alebo by si sa rád vrátil do svojej rodnej krajiny, HUB je práve pre teba. Čakajú ťa nadupané vzdelávacie aktivity, kvalitné ponuky práce na Slovensku, networking v rámci skupinových diskusií a skvelá komunita aktívnych mladých ľudí. Vďaka HUB aktivitám sa môžeš angažovať na Slovensku aj zo zahraničia, objaviť atraktívne stáže či absolventské pozície na Slovensku a získať inšpiratívny network z celého sveta.

Viac informácií: nexteria.sk/global/

Symbol

Hľadám prácu

V štátnej službe

Na ústrednom portáli verejných služieb Slovensko.sk sú vyhlasované výberové konania (aj hromadné výberové konania) na obsadenie štátnozamestnaneckých miest prostredníctvom modulu, ktorý umožňuje uchádzačovi o štátnu službu elektronické prihlásenie sa na ním zvolené vyhlásené výberové konanie a služobnému úradu elektronickú administráciu vyhláseného výberového konania.

Viac informácií: Register výberových konaní

Ako vedec

Tu nevieme priamo poradiť. Ale môžeme aspoň nazdieľať vedcov, ktorí v zahraničí dlho pôsobili a vrátili sa. Môžeme vás vzájomne prepojiť.

Symbol

Bývanie

Hypotéka s príjmom zo zahraničia

Na získanie hypotéky s dokladovaným zahraničným príjmom treba mať na pamäti, že overovanie príjmu je pracnejšie ako overovanie príjmu na Slovensku. Je potrebné zisťovať nasledovné informácie: ako dlho trvá pracovný pomer ú súčasného zamestnávateľa, v akej mene je vyplácaný príjem a typ vykonávanej práce.

Viac informácií: Molnár & Partners

Symbol

Chýba tu nejaká výzva, ktorej čelia navrátilci?

Prosím, podeľte sa o ňu s nami. Zaradíme ju na túto stránku. Ďakujeme.

Napíšte nám na e-mail info@krajan.sk .

Copyright © 2021 - 2024. Všetky práva vyhradené.

Záujem o pravidelný krajanský newsletter zasielajte na probstandrej@gmail.com