Klub svišťov - stretnutie rodičov s deťmi (6-13 r.) v Prahe

 

Organizátor

Klub svišťov Praha

Česká republika Česká republika (350 000 krajanov)

Miesto realizácie

Bratislavská ul. 22, Praha 15

Česká republika Česká republika (350 000 krajanov)

Dátum realizácie

26.11.2023

Oblasť

Informácie

 

Popis udalosti/akcie/projektu:

Prijmite pozvanie na novembrové stretnutie Klubu Svišťov (web: klub.ganek.cz) v klubovni Gánek (www.ganek.cz/), Bratislavská ul. 22, Praha 15.

Deti strávia úžasné chíle, na ktoré budú spomínať celý rok pri rozvojových aktivitách so slovenčinou, pod vedením skautských vedúcich a stretnú nových kamarátov.

Čo nás čaká tento krát?

Okrem tvorenia čaká deti veľa rozvojových hier zo skautského prostredia. Budú spoznávať prírodu, zasúťažia si v kvíze, lození na lezeckom boulderi (nízka lezecká stena v klubovni), budeme trénovať postrech, logiku, trpezlivosť aj pohyb a deti si skúsia opäť aj nejaké cirkusové triky. Budeme skúmať aj vlastnosti svetla a pokúsime sa u detí vzbudiť záujem o vedu.

Každý si odnesie darček z 3D tlačiarne!

Rodičia majú možnosť nadviazať kontakt medzi sebou a inšpirovať sa aktivitami pre deti.

Pre prihlásenie prosím vyplňte formulár, pretože počet miest je obmedzený. Potvrdenie Vám pošleme e-mailom.

Ďakujeme za pochopenie.

Viac o Klube Svišťov

Klub Svišťov sú neformálne stretnutia rodičov a ich detí, ktorí sa snažia v deťoch podporovať komunikáciu v slovenskom jazyku. Už od roku 2020 sa stretnutia konajú niekoľko krát do roka. Tradične bývajú cez víkend od 13:00 - 16:00 (3 hodiny = 2 hodinky prebiehajú aktívity pre deti a 1 hodinka pomedzi to majú možnosť deti blázniť sa na hojdačke, kruhoch, lane, žinenkách, lezeckej stene. Stretnutia prebiehajú v skautskej klubovni Ganek, na Bratislavskej ulici 22, Praha 15, ČR.

Rodičia sa akcie zúčastňujú a prispievajú občerstvením, preto je vstup na akciu bezplatný.

Na stretnutí deti trávia čas pod vedením slovenských skautských vedúcich, veľmi aktívne, tvoria, hrajú sa, riešia výzvy, pohybujú sa v prírode (blízko je Hostivařský park, Toulcův dvůr, Košíkovské vodné nádrže a park okolo.

Deti sa zoznamujú s modernými technológiami - parný stroj, výroba energie z vodíka, vetra, chemických roztokov. Pokiaľ ide o tvorenie, tak v minulosti sme už vyrábali napríklad krmítka pre sýkorky, korbáčiky, elektromotor, tvorili z hliny, plietli náramky na ruky.

Aktivity sú volené s ohľadom na vek a záujem účastníkov a čerpáme ich praxe v skautskom oddiely, ktorý vedieme na rovnakom mieste.

Rodičia majú v tom čase priestor na neformálne diskusie. Rodičia prispievajú k organizácii stretnutí tým, že na ne prinášajú občerstvenie. (radšej zdôrazňujeme 2x)

Na mieste bude k dispozícii káva, cukor, kuchynka, mikrovlnka, varná kanvica, čaj, chladnička.

Viac info o mieste tu: www.ganek.cz/

Tešíme sa na stretnutie!

Odkaz na tento formulár: forms.gle/DMCra3NcEfQW3HjK9

Podobné aktivity

 
Symbol

Aktuálne prebiehajúce krajanské aktivity a projekty v krajine Česká republika z oblasti Veda a vzdelávanie

Copyright © 2021 - 2023. Všetky práva vyhradené.

Záujem o pravidelný krajanský newsletter zasielajte na probstandrej@gmail.com