Association of Slovak healthcare professionals and their friends in the UK and Slovakia

 

Miesto pôsobenia

Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo (110 000 krajanov)

Lex House, 17 Connaught Pl, Tyburnia, London W2 2ES

 

Aktívni členovia krajanskej organizácie

Ak tu chýba Tvoje meno, môžeš sa zaregistrovať.

Popis krajanskej organizácie/krajana

Asociácia slovenských zdravotníkov vo Veľkej Británii bola založená v marci 2022 na základe organizácie českých a slovenských lekárov, ktorá vznikla počas covidovej pandémie v roku 2020. Začali sme sa vtedy stretávať prostredníctvom platformy Zoom s cieľom vzájomnej podpory počas izolácie v tzv.lockdowne. Postupne sme sa rozhodli organizovať formálne, a tak sme nadviazali spoluprácu s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Londýne, ktoré nás oficiálne zastrešuje. Podporuje nás aj Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

The official site of the Association of Slovak healthcare professionals and their friends in the UK and Slovakia. Our mission is to be a connecting and supportive network, to inform and educate. We provide the platform for collaboration of healthcare professionals and students in the UK and abroad.

Coming from a small (but beautiful!) country like Slovakia, it is always pleasure to meet likeminded fellow citizens. However, it was not until the pandemic, when the social isolation and struggle prompted us to create a network of Slovak and Czech doctors working in the UK, on Facebook, in 2020. And it went on from there. In 2021 we opened up to other healthcare colleagues, our amazing nurses, physiotherapists, dentists, and others. Our hope is to be a platform to share experiences of our work and life in the UK and Slovakia.

Miesto pôsobenia na mape

Symbol

Krajanské projekty, udalosti, aktivity...

 
Krajina:
Oblasť:

Krajanské organizácie a spolky z krajiny Spojené kráľovstvo z oblasti Profesionálne organizácie


Organizácie pomáhajúce Slovensku zo zahraničia

Copyright © 2021 - 2024. Všetky práva vyhradené.

Záujem o pravidelný krajanský newsletter zasielajte na probstandrej@gmail.com