LIENKY-slovenské rodiny v Belgicku

 

Miesto pôsobenia

Belgicko Belgicko (10 000 krajanov)

Viac informácií

Facebook

 

Popis krajanskej organizácie/krajana

Stránka venovaná všetkým Slovákom žijúcim v Belgicku. Ak máte nejaké rady, postrehy, prácu, ubytovanie, pomoc, kontakty tak kľudne píšte zdieľajte.

Krajanské projekty, udalosti, aktivity...

Petícia na podporu založenia Slovenského inštitútu v Bruseli

1.5.2021 - 31.5.2021 | | 358  

Bývaš v Belgicku, pracuješ tu alebo študuješ. Možno tu máš rodinu. Možno si tu na chvíľu, možno si tu na vždy.

Si Slovák a žiješ v zahraničí. My tiež, a tiež si chceme udržiavať kontakt so súčasným kultúrnym dianím na Slovensku, kým sme tu. Slovenské kultúrne inštitúty už fungujú v Prahe, Paríži, Budapešti, Berlíne, Varšave, Viedni, Moskve a Ríme. Pomôž nám presvedčiť slovenskú diplomaciu, aby tu založila slovenský inštitút. Už je nás viac ako 300, pridaj sa k nám aj ty svojím podpisom.

V prvom rade sa nám zdá, že Slovensko sa musí jasne a systematicky zviditeľniť v Bruseli, ktorý je životne dôležitý z hľadiska štátneho a zahranično-politického záujmu Slovenskej republiky. Vďaka inštitútu by sa pritiahol záujem ľudí, ktorí ovplyvňujú dianie v EÚ a NATO o našu krajinu. V Bruseli pôsobí celý rad organizácií európskeho významu, s ktorými je pre Slovensko užitočné vytvárať vzťahy pomocou prezentácie slovenského kultúrneho a spoločenského diania.

V druhom rade, v Belgicku žije početná, niekoľko tisícová (asi 6 000 – 8 000) skupina krajanov, občanov Slovenskej republiky, z ktorých mnohí pracujú pre inštitúcie Európskej únie, ale aj v súkromnom sektore a pod. Aj oni určite ocenia, ak budú mať príležitosť vidieť a zažiť kultúrne dianie na Slovensku a tak udržiavať kontakt s domovom. Záujem o takúto inštitúciu prejavujú Slováci dlhodobo.

 
Krajina:
Oblasť:

Krajania a krajanské organizácie z krajiny Belgicko z oblasti Občianska angažovanosť

Copyright © 2021 - 2022. Všetky práva vyhradené.